Funkcje TrackGecko

TrackGecko zawiera setki funcji umożliwiających konfigurację Twojego Programu Partnerskiego zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

Styl linku partnerskiego

STYLE LINKÓW AFFILACYJNYCH

TrackGecko jest elastyczną aplikacją affiliacyjna, która umożliwia Ci jej pełną personalizację i dopasowanie do potrzeb. Zawiera różnorodne style linków affiliacyjnych, z spośród których możesz wybrać najbardziej dopasowany do Twoich potrzeb, po prostu klikając.

Wybór affiliacyjnych metod łączących.

 

LINKI STANDARDOWE (REDIRECT)

Standardowe linki affiliacyjne (Redirect),dawniej “Stary system trackingu”, działają jak inne linki. Aby stworzyć kliknięcie, link zawsze wskazuje skrypt w folderze instalacyjnym TrackGecko zawierającym pewne affiliacyjne elementy TrackGecko: scripts/click.php?a_aid=refid&a_bid=73d672s1

Ten skrypt zapisuje kliknięcie na konto Wydawcy? ze szczególnym refid? i prowizją naliczoną na podstawie kampanii, do której należy baner różnej oferty?

Kiedy klik zostanie zachowany, wtedy docelowe URL tego banera zostanie użyte do przekierowania. Więc nawet jeśli klikniesz na link jak poniżej:

www.yoursite.com/pap_directory/scripts/click.php?a_aid=refid&a_bid=73d672s1

ostatecznie znajdziesz się na docelowym URL (cel URL) banera zdefiniowanego w aplikacji i mającym ID przedstawionym przez wartość oferty w linku, na który kliknąłeś.

Ten typ linka affiliacyjnego nie jest najlepszy dla SEO. Dla SEO najlepsze są Anchor links lub linki bezpośrednie.

 

NOWY STYL LINKÓW

Ten styl linkowania jest bardzo powszechny i używany na wielu stronach internetowych. Przywołuje on parametry bezpośrednio z adresu URL, a link wygląda następująco:

www.anydomain.com/shop/?a_aid=refid&a_bid=73d672s1

 

ANCHOR LINKS

To ta sama metoda trackingu co “New Style Links”, z jedną tylko różnicą, która sprawia, że linkowanie jest bardziej skuteczne.

W dzisiejszych czasach, ludzie tacy jak SEO optymalizują strony internetowe, a te typy linków (anchor links) są najlepsze dla aktywnych SEO.

Są nawet lepsze niż linki przepisane przez MOD (.htaccess). Anchor links działają na tej samej zasadzie co “New Style Links”, ale teraz elementy są nazywane jako anchor- na stronie. Google uwielbia te rodzaje linków, więc Twój tracking zyska. Linki wyglądają jak poniżej:

www.examplesite.com/#a_aid=refid&a_bid=73d672s1

 

LINKI SEO Z NADPISANYM MOD

Ten rodzaj trackingu jest najtrudniejszym do opanowania, ale daje bardzo dobre, przyjazne linki z narzędziem wyszukującym. Nadal wierzymy, że anchor links są bardziej efektywne niż linki SEO; jednakże niektórym handlowcom nie podoba się pomysł posiadania parametrów w URL (włączając w to anchor), więc te rodzaje linków SEO z nadpisanym MOD są dla nich jedyną opcją.

Przykład linka:

www.postaffiliatepro.com/refid/73d672s1.htm

 

LINKI BEZPOŚREDNIE

Direct Links to zaawansowana funkcja, która umożliwia Twoim Wydawcom bezpośrednie odniesienie do Twojej strony, bez dodatkowych parametrów w URL.

©2016 - 2022 All right reserved TrackGecko. Polityka prywatności i Warunki użytkowania